Konzole skrytá Naturel Dolce 40 cm pravá KONZOLE40SKRP

Určená pro uchycení desek v koupelně. Pro použití tohoto druhu konzolí je nutné vždy spárovat min. 1 ks levé (KONZOLE40SKRL) a 1 ks pravé verze (KONZOLE40SKRP). Pro použití konzole doprostřed desky, je jedno jakou verzi zvolíte.

Konzole skrytá Naturel Dolce 40 cm pravá KONZOLE40SKRP

Značka: Naturel

Kód(y) zboží: KONZOLE40SKRP

Skrytá konzole, pravá, určená pro uchycení desek pod umyvadlo (polic)

Při použití konzolí u desek s límcem, z nabídky se jedná o sérii Dolce nebo Ratio s hloubkou 50 cm, docílíte čistého vzhledu bez viditelných konzolí. Pro použití tohoto druhu konzolí je nutné vždy spárovat minimálně 1 ks levé (KONZOLE40SKRL) a 1 ks pravé verze (KONZOLE40SKRP). Pro  použití doprostřed desky je jedno jakou verzi zvolíte.

Doporučené množství konzolí u konkrétních desek zpravidla doporučuje výrobce v montážním návodu.

K deskám značky Naturel doporučujeme takto - závisí také na tom, zda se jedná o využití desky jako police nebo jako desky pod umyvadlo(a), na množství umyvadel a jejich nosnosti:

Dolce desky

  • 70-130 cm = 2 konzole
  • 140-190 cm = 3 konzole
  • 200-250 cm = 4 konzole

Ratio desky

  • 60-110 cm = 2 konzole
  • 120-160 cm = 3 konzole
  • 170-200 cm = 4 konzole

Při zatížení více jak 25 kg (průměrná standardní váha keramické umyvadlové mísy) u desek 80-130 je nutno použít podpěrnou konzoli navíc. Pokud nemáte v desce výřez pro další konzoli, je nutné jej udělat navíc. Při použití těžkých umyvadel doporučujeme použití alespoň dvou kusů KONZOLEH na krajích desky, které se poté doplní potřebným počtem skrytých konzolí. KONZOLEH mají větší styčnou část se zdí než konzole skryté, a tedy lépe přenesou případnou páku, která vznikne při větším zatížení desky.

Konzole umožňuje dorovnat drobné výškové rozdíly vzniklé po instalaci desky. Konzole je dodávaná s montážními šrouby - použitelnost ale závisí na druhu zdiva, do kterého se konzole budou upevňovat a je tedy nutné k danému zdivu použít správný vysokopevnostní kotvicí materiál (šrouby + hmoždinky patřící do daného typu zdiva). Správně zvolenými hmoždinkami se šrouby se zamezí situaci, kdy by při nevhodně zvolených hmoždinkách se šrouby došlo k vytržení konzolí s deskou ze zdi.

Vlastnosti a varianty

Vlastnost Varianta
Druh výrobku konzole
Barva ostatní
Orientace pravá
Povrch kov
Šířka 40,4 cm
Výška 10 cm
Hloubka 10 cm
Série Dolce
Stylové řešení koupelen Přírodní koupelna

Odeslat dotaz k tomuto produktu


Chcete zaslat kopii této zprávy do e-mailu?