O nás

Historie 

vizitka

Pradědeček
Pradědeček
Dědeček
Dědeček
Otec
Otec
Vlastimil Řezáč
Vlastimil Řezáč
František Řezáč
František Řezáč

Firma Řezáč navazuje svým podnikáním na činnost svých předků. Dle dochovaných materiálů - zde v Kosmonosích -  působil již praděda současných majitelů. Ten již  ve 20. letech minulého století obchodoval se stavebním materiálem, provozoval vlastní cihelnu, cementárnu a stavební činnost.. V jeho počínání pokračoval syn. Vývojem událostí po 2. světové válce bylo veškeré jeho podnikání nenávrátně zastaveno znárodněním. 
Počátkem roku 1990 Fr. Řezáč senior, otec Františka a Vlastimila, oprášil rodinnou tradici a od píky začal budovat to, co zažil jako malý kluk. Firma vznikla  v roce 1990 jako sdružení fyzických osob pod názvem ŘEZÁČ-PROSTAVO. Ve Svatovítské ulici v Mladé Boleslavi jsme začali zákazníkům prodávat tehdy nedostatkové zboží - keramické obkladačky a dlaždice.

Po dvou letech jsme otevřeli první obchod na Staroměstském náměstí a rozšířili sortiment o vybavení koupelen a instalační materiál. Během několika let  se naše působnost rozšířila  několika dalšími  menšími  obchody  v Mladé Boleslavi.

Současnost

Prodejna Řezáč stavebninyV roce 1998 jsme začali budovat areál v Boleslavské ulici v Kosmonosích, který na 10.000 m² zahrnuje prodejní a skladovou halu s venkovním skladovacím prostorem. Díky tomuto novému areálu jsme opustili malé krámky a připravili zákazníkům modernější prostředí s lepším servisem.
Od roku 1999 nabízíme našim zákazníkům kompletní sortiment stavebního materiálu. Pro lepší výběr jsem vytvořili studio 20 vzorových koupelen.

Od roku 2002 brázdí naše nákladní automobily široké i blízké okolí a dováží materiál zákazníkům až do domu nebo na stavbu. Tato služba je v Mladé Boleslavi a blízkém okolí zdarma.

Rok 2005 byl pro nás budovatelský, což znamenalo zásadní přestavbu prodejní haly i okolí. Prodejní hala byla rozšířena na 2000 m². Pro ještě větší inspiraci jsme vytvořili koupelnové studio s 55 vzorovými koupelnami. Komfortní příjezd do areálu zajišťuje přímý sjezd z kruhového objezdu na vlastní parkoviště před prodejnu. Toto parkoviště je zároveň vzorkovna zámkových dlažeb firmy BEST a. s. 

Počátkem roku 2006 jsme se stali partnerskou firmou sítě SIKO KOUPELNY. V prvním patře vznikla galerie, kde je vystaveno přes 100 sestav koupelnového nábytku, široký sortiment sanitární keramiky, sprchových koutů a van. Náročnější zákazník zde nalezne i rozšířenou nabídku luxusnějších obkladů a dlažeb. V koupelnovém studiu jsme novinkami převzorkovali 40 % koupelen. V přízemí byla vytvořena galerie s bohatou nabídkou vodovodních baterií ve všech cenových kategoriích. Velký ohlas mělo zavedení služby navrhování koupelen na PC.

Budoucnost

V nejbližší době nás opět čeká představení novinek a převzorkování cca 30 % koupelen. Zároveň s tím budou probíhat výprodejové akce vyřazeného sortimentu. S příchodem podzimní sezóny očekáváme prodejní akce i na stavební materiál.