VYSUŠ ZEĎ KRÉM

První pomoc pro vlhkou zeď. Injektážní krém na bázi silanu k použití jako vodorovná izolace ve zdivu.

VYSUŠ ZEĎ KRÉM

Značka: Hasoft

Kód(y) zboží: HASVYSUSZEDKREM

Injektážní krém na bázi silanu k použití jako vodorovná izolace ve zdivu, kde brání kapilárnímu vzlínání zdivem. Trvale brání provlhčení stavebního materiálu, se kterým souvisí množství následných škod jako je vyplavování pojiv, solné a vápenné výkvěty, ulpívání nečistot a tvorba skvrn, napadení plísní, růst mechů a řas, poškození tepelněizolační funkce materiálů, nebo škod způsobených mrazem. 

Alkalickému prostředí odolávající impregnační krém na bázi silanu, bez obsahu rozpouštědel, s velmi vysokým obsahem účinné látky (cca 80 %) na minerální podklady. Pronikací schopnost u betonu: cca 20 mm.

Výhody:
  • injektáž proti vzlínající vodě
  • vyvrtáte, vytlačíte – hotovo
  • účinná látka SILAN pronikne do okolí vrtu
  • přeruší cestu vzlínající vodě
  • funguje desítky let
  • jednoduchá aplikace jen z jedné strany

Aplikace

Příprava podkladu

Nejprve se do výšky 0,5–0,8 m nad viditelnou hranici zóny provlhčení vybourá stávající omítka. Je-li patrné, že omítka byla zhotovena v nedávné době, rovněž ji kompletně odstraňte. Zdivo mechanicky očistěte, drolivé spáry vyškrábněte do hloubky cca 2 cm. Vyškrábnuté spáry vyplňte a nově vyspárujte jemnou uzavírací maltou VODOTĚS.

Příprava materiálu

Výrobek je připravený k okamžitému použití a lze jej nanášet přímo z kartuše nebo z vědra pomocí aplikačního postřikovače.

Použití

Výrobek se nanáší do minerální, nosné ložné spáry, která probíhá z jedné strany zdiva na druhou. Vrty se zhotovují s roztečí 70–110 mm v ložné spáře zdiva, nad okolním terénem (styk stěny s podlahou) a pouze v jedné řadě. Vrtá se vrtákem o průměru 12 mm do hloubky 15–30 mm od konce zdiva. Pro vrtání použijte vrtačku s elektro-pneumatickým příklepem. Před použitím v obvodovém sklepním zdivu nezapomeňte překontrolovat funkčnost venkovní, svislé izolace. Před injektáží pak vyčistěte vrtané otvory od prachu nebo je vysajte vysavačem.

Další práce

Plocha pod utěsněnou ložnou spárou se zaizoluje dvěma nátěry hydroizolační stěrky (např. LEPENKY V KÝBLU, LEPENKY V PRÁŠKU či ZÁKLADOVÉ IZOLACE). Následně se přes sanační podhoz HASSAN ŠPRIC nahodí sanační omítka HASSAN JÁDRO a HASSAN ŠTUK, která zabrání tvorbě solných výkvětů. Při tlakové vodě doporučujeme namísto dvou nátěrů hydroizolační stěrky izolovat plochu speciálním systémem BOSTIK AQUASTOPP.

Upozornění

Dbejte pokynů výrobce injektážního zařízení. Otvory po zaschnutí přípravku uzavřete vodotěsnou maltou, jako např. VODOTĚS.

Měrná spotřeba

tloušťka stěny 150 mm 300 mm 450 mm
průměr vrtáku 12 mm 12 mm 12 mm
hloubka vrtu 135 mm 285 mm 435 mm
orientační spotřeba na bm 150 g 300 g 450 g

Vlastnosti a varianty

Vlastnost Varianta
Kategorie ostatní stavební chemie a doplňky
Druh výrobku injektáž
Materiál silan
Oblast použítí interiér i exteriér
Barva popisná bílá až nažloutlá
Objem v balení 250 g kartuše, 1 kg vědro, 8 kg vědro
Skladovatelnost 12 měsíců v suchu při +5 °C až +25 °C

Odeslat dotaz k tomuto produktu


Chcete zaslat kopii této zprávy do e-mailu?